Piknik Rodzinny „Postaw na Rodzinę”

W niedzielę 22 maja 2022 roku w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbył się  Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach kampanii „ Postaw na Rodzinę”. Piknik Rodzinny  po raz 12 w Łomazach zgromadził  licznych mieszkańców i gości, bawiły się na  nim dzieci, młodzież i dorośli.

 

Ideą Pikniku było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny,  zaciśnienie więzi międzypokoleniowej.

 

Realizując Kampanię „Postaw na Rodzinę” organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na fakt, iż to rodzina jest najmniejszą komórką lokalnej społeczności, ma wpływ na proces wychowania i kształtowania młodego pokolenia, a głównym jej zadaniem jest zapewnienie swoim członkom poczucia bezpieczeństwa, stabilności i oparcia.

 

Organizatorami Pikniku byli: Wójt Gminy Łomazy- Jerzy Czyżewski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.

 

Podczas imprezy odbyły się powiatowe prezentacje wokalne, występy zespołów, gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców, pokazy Teakwon-Do, loteria i dyskoteka.

 

Publiczność miała okazję wysłuchać  premierowego występu Moniki Głowackiej z Łomaz. 

 

  Gry i zabawy dla dzieci i rodziców podczas pikniku przez cały czas były prowadzone  przez animatorów  Rafaelo z Lublina.  Kolejki ustawiały się również przy dmuchańcu, nad którym królował Tukan na wysokości prawie siedmiu metrów. Muzyka, tańce animacyjne dla dzieci i rodziców, zabawy ruchowe, mini disco, magiczne show,  face painting, skręcanie  balonów i turniej rycerski, mega bańki mydlane, konkursy, warsztaty plastyczne dla dzieci, a do tego stanowisko darmowego pop-cornu oraz waty cukrowej do bólu przez cały czas trwania imprezy.

 

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa stanowiska wirtualnej rzeczywistości: GOGLE HTC VIVE i GOGLE HTC OculusRift, gdzie wirtualnie a zarazem bardzo realistycznie można było odbyć skok na bungee, wędrówkę po dnie morza, lot statkiem kosmicznym, przejechać się kolejką górską lub spotkać się z dinozaurami.

Elementy zabawy łączyły  się z edukacją profilaktyczną, a widzowie mogli cieszyć się różnymi formami zaprezentowanej twórczości.

 

Pokaz taekwondo zaprezentowały dwie grupy wiekowe Akademii Virtus Łomazy pod kierownictwem Artura Romaniuka- założyciela Virtusa.

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla wszystkich uczestników festynu sponsorowała darmowe kiełbaski na gorąco.

 

Impreza zakończyła się loterią fantową z nagrodami dla wszystkich oraz dyskoteką.

Galeria - Facebook